Aksigorta mülakat soruları

0

Aksigorta mülakat sorularıAksigorta mülakatı

1960 yılında kurulan Aksigorta şirketi bugün 1.900’den fazla bağımsız acente, 961 Akbank şubesi, 63 broker, 3.600 anlaşmalı kurum ile hizmet vermektedir. Türk ve yabancı şirket ortaklığı ile kurulmuştur.

Araç sigortaları, konut sigortaları, işyeri sigortaları, sağlık sigortaları ve diğer çeşitli sigortalar yaptıkları sigorta çeşitlerinden bazılarıdır. Amaçları Sigortayı kolay, yalın ve erişilebilir hale getirmek.

Aksigorta kariyer konusunda da tecrübeli adaylara olduğu kadar yeni mezunlara da açıktır. İşe alım sürecinde adayların özellikleri incelenir hangi departmana daha uygunluk gösteriyor ise yönlendirmesi yapılır. Her sene her bir çalışan için performans incelenmesi yapılır, bu da her senenin sonunda çalışanın maaşlarının ayarlanmasını belirlenmesini sağlar.

Peki, iş başvurusu yaptınız, mülakata davet edildiniz. Aksigorta mülakat soruları nelerdir?

Aksigorta iş görüşmesi

Aksigorta mülakatlarında çok farklı mülakat teknikleri sırasıyla uygulanmaktadır. Yetenek ve dil sınavına giriyorsunuz bunların hemen peşinden grup mülakatları oluyor burada genelde gruba bir vaka verilerek bunun analiz edilmesi isteniyor. Daha önce mülakata giren adaylardan edindiğimiz bilgilere göre zorlu bir süreç değil yani çok zor sorular sormuyorlar bu aşamalarda.

  • İnsan kaynaklarından yetkililerde sizinle birebir mülakat yapıyorlar. Bu aşamada sorulabilecek sorular ise şu şekilde;
  • Zayıf ve güçlü yanlarınız nelerdir?
  • Şuanda ne kadar maaş alıyorsun ve bizim şirketimizden ne kadar maaş bekliyorsun?
  • AKsigortadan beklentileriniz nelerdir? Neden AKsigorta? AKsigortaya neler katabileceğinizi düşünüyorsunuz?
  • Sigorta konusunda kariyer beklentin nedir?

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir