Aile Ekonomisi Ve Beslenme Öğretmeni

0

Aile Ekonomisi Ve Beslenme Öğretmeni Aile Ekonomisi Ve Beslenme Öğretmeni 

Aile Ekonomisi Ve Beslenme Öğretmeni Nerelerde Çalışabilir?

Aile ekonomisi ve beslenme öğretmeni üniversitelerin dört yıllık eğitim fakültelerinden mezun olarak bu ünvanı alırlar. Aile ekonomisi ve beslenme öğretmeni milli eğitim bakanlığı atama yapması sonucu çeşitli meslek okullarında görev alabilirler. Aynı zamanda halk eğitim kursların veya merkezlerin de öğretmenlik yapabilirler. Aile ekonomisi ve beslenme öğretmeni çeşitli kuruluşlar da çalışabileceği gibi aynı zaman da kendi iş yerini de açabilirler. Bunlar ; atölye , kuru temizleme atölyesi , yemek fabrikası , restaurant , temizlik şirketi veya kendi yemeğini yapıp satan restaurantlar açabilirler.

Aile Ekonomisi Ve Beslenme Öğretmeni’nin Çalışma Ortamı ve Çalışma Koşulları

Aile ekonomisi ve beslenme öğretmeni ; her zaman öğrencileri ile iletişim halinde olmalıdır ve onlarla sürekli vakit geçirmelidir. Öğrencileri ile geçirdiği vakit esnasında öğrencileri tanır ve onların aileleri ile iletişim kurarak öğrencileri hakkında bilgi alır. Eğer öğrenci hakkında bir problem varsa aile ile sürekli irtibat halinde bulunarak öğrencisine yardımcı olmuş olur.

Aile Ekonomisi Ve Beslenme Öğretmeni’nin Burs İmkanları

Aile ekonomisi ve beslenme öğretmenliği okurken devletin sağlamış olduğu her türlü burstan yararlanabilir. Kendi branşı ile ilgili kuruluşlar da staj yaparak mesleğine bir adım atmış olur. Bu staj yerleri kurslar , okullar , atölyeler ve buna benzer yerler olabileceği gibi televizyon , medya ve gazete gibi kuruluşlar da olabilir. Bu kuruluşlar da çalışan olarak yada yönetici olarak görev alabilir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir