Aile Durum Bildirimi Formu

0

Aile Durum Bildirimi Formu 2017

Aile durum bildirim formu, işe ilk giriş sırasında, asgari geçim indirimi başvurularında veya aile ve çocuk yardımından yararlanabilmek gibi daha pek çok sayıda yerde bireylerden talep edilen formdur. Aile bildirim formunu temin edebilmek için muhtarlık ve benzeri kuruluşlara başvurulabileceği gibi internet üzerinden de aile durum bildirim formlarına kolaylıkla ulaşabilmek mümkündür. Aile durum bildiri formundaki bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra bu formu isteyen kurum ve kuruluşlara verilmektedir.

Aile durum bildirimi nasıl doldurulur?

Aile durum bildirimi formu işe ilk giriş sırasında verilmektedir. Çalışan personelin asgari geçim indiriminden yararlanan eş veya çocuk durumunda herhangi bir değişiklik meydana gelmesi durumunda aile durum bildirim formu tekrar düzenlenip verilmesi gerekmektedir.

Eğer nüfusunda kayıtlı olan çocuğun nafakısını vermekle yükümlü olan kişi aile durum bildirimi formu dolduracaksa, ödediği nafakanın mahkeme ilamının onaylı örneğini bildirime eklemesi gerekmektedir. Bakmakla yükümlü olduğu 18 yaşını geçmemiş veya 25 yaşında olup okumaya devam ettiği çocuklar da indirim uygulamasından yararlanabilmektedir.

Diğer Formlarımıza Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Aile Durum Bildirimi Formunda Doldurulması Gereken Bilgiler Nelerdir?

  • Aile durum bildirimini veren kişinin TC kimlik numarası, vergi numarası, görevi, adı, soyadı, sosyal güvenlik numarası ve medeni hali,
  • Asgari geçim indiriminden yararlanabilmek için aile durum bildirimi formunu dolduran kişinin eşinin adı, soyadı, iş durumu ve eşin geliri,
  • Asgari geçim indiriminden yararlanabilmek için başvuruda bulunan kişinin mükellefle bakmak zorunda olduğu çocukların adı, soyadı, TC kimlik numarası, doğum tarihi, cinsiyeti, anne ve baba adı, üvey ve özlük durumu ve eğitim durumu yazılmaktadır.

Aile Durum Bildirimi Formu İNDİR

Aile Durum Bildirimi Formu

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir