Aile Danışmanlığı Sertifikası

0

Aile Danışmanlığı Sertifikası

Aile üyeleri arasında her zaman sağlıklı ve normal bir ilişki olmayabilir, aile bireyleri arasında oluşan problemlerin çözümüne ilişkin yardımı da aile danışmanlığı uzmanlarından alırız.

Aile üyelerinden birisinde oluşan bir sıkıntı tüm aile bireylerini direkt olarak etkilemektedir bu ve bunun gibi sorunların çözümüne ilişkin aile bireylerinin katılımı ile kısa süre içinde aile danışmanlığı merkezlerinde sorun çözüme ulaştırılır.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nedir?

Aile bireyleri arasında meydana gelen sorunların ve sıkıntıların çözümüne ilişkin uzmanlardan alınan destek.

 Aile Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile danışmanlığını uzman psikolog, psikiyatristler yapmaktadır bu yüzden üniversitelerin bu bölümlerinden mezun olmak gerekir.

 

Aile Danışmanlığı Sertifikası Almak İçin Gerekli Şartlar?

Üniversitelerin ilgili bölümlerinden mezun olan adaylar sertifikayı almaya hak kazanır. Bunların dışında pek çok kurum da aile danışmanlığı konusunda sertifika vermektedir.

 Aile Danışmanlığı Sertifikası Almak Ücretli Midir?

Aile danışmanlığı sertifikası almak ücrete tabidir, yurt içinde pek çok merkez bu sertifikanın sağlanması için çalışmaktadır. Eğitimi ilk kez alanlar için 3 200 TL, daha önce sertifika alıp şu an yeni yönetmeliğe göre tamamlama eğitimi alacaklar için 2 500 TL ve meslek elemanı ünvanı almak isteyenler için ise 1400 TL’dir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Kaç Günde Alınır?

450 saatlik eğitim süresini tamamlayan adaylar bu belgeyi almaya hak kazanacaklardır.

 Aile Danışmanlığı Sertifikası Almak için Yaş Sınırı Var Mı?

Bu eğitime başvurabilecek meslek grupları Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Hemşirelik, Tıp ve Sosyoloji Mezunlarıdır

Diğer Sertifikalara ve Detaylı Bilgilerine Buradan Ulabşabilirsiniz!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir