Agi formu

0

 Ortam Ekle

Agi formu

Agi, aile bildirim formudur. Çalışma ve sosyal güvenlik bakanlığının sitesinden indirip doldurabilirsiniz ve verdiğiniz bilgiler karşılığında maaşınıza ek aile ödemesi alırsınız.

Oldukça basit bir yapıya sahip olan bu form kendi içerisinde üçe ayrılır; çalışana ait bilgiler, eşe ait bilgiler ve çocuklara ait bilgiler olmak üzere.

Aile Bildirimi Formu Nasıl Doldurulur?

Çalışanın adı soyadı, T.C kimlik numarası, görevi ve medeni hali form için yeterlidir. Formda SGK numaranızı sorabilir, eğer bilmiyorsanız doldurmak veya bulmak için uğraşmayın, çünkü bu durumun çok da bir önemi yok.

Eşinizin adı soyadı, gelir durumu ve açıklaması da formda istenen bilgiler arasında. Eşiniz eğer çalışıyor ise sadece çalışıyor diye belirtmeniz yeterli. Tazminat alıyorsa ya da emekli ise bu durum değişmez miktar belirtmenize gerek yok.

Çocuk kısmında ise sizinle yaşayan diye bir cümle geçer. Buna aldanmayın. Kanunen sizin üzerinizde bulunan öz veya üvey sizinle yaşayan veya yaşamayan çocukları burada bildirin. Burada dikkat edilmesi gereken kısım ise, çocukların kimlik numaraları, doğum tarihleri ve okul bilgileridir. Bunları da doğru şekilde doldurduğunuz zaman AGİ formunu doldurmuş olacaksınız.

AGİ Formu İNDİR

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir