Adres Dilekçesi

0

Adres Dilekçesi

Yeni adresinizin bildiriminin yapılması ve adres değişikliğini yasal olarak gerekleştirilmesi için adres dilekçesi vermelisiniz. Öğretmenler eğitim ve öğretim tatilini hangi adreste geçireceğini adres dilekçesi ile bildiriyor. Milli Eğitim bakanlığı tarafından getirilen bu uygulama öğretmenlerin hangi dönemde hangi adreste olduklarını takip etmek amacı ile getirilmiştir.

Adres Dilekçesi Nedir? Neden Yazılır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından getirilen bu uygulama tüm öğretmenler için geçerli olup, yılsonu tatilinde tatilde hangi il ve adreste olduklarının takibi amacı ile verilen dilekçedir.

Adres Dilekçesi Ne İçin Kullanılır Ve Nasıl Yazılır?

Öğretmenin kendisi tarafından hazırlanan adres dilekçesi için internetten örneklerine bakabilir ve siz de nasıl bir dilekçe hazırlayacağınızı öğrenebilirsiniz. Adres dilekçesi yıl sonunda adres yeri bildirimi için yapılmakta ve öğretmenin hangi tarih aralığında hangi adreste olacağını belirtmek için hazırlanmaktadır.

Adres Dilekçesi Nereye Teslim Edilir

Eğitici öğretmenlerin yıl sonu tatillerini geçirecekleri adresi bildirmek amacı ile hazırlanan adres dilekçesi basit birkaç bilginin dilekçede yer alması ile oluşturulur. Öğretmenin adı soyadı ve mevcut ikamet bilgileri başta olmak üzere yeni ve tatil süresince bulunacağı adresi dilekçede belirterek hazırlanır. Hazırlanan adres dilekçesi Milli Eğitim Bakanlığının ilgili bölümüne teslim edilmesinin yanı sıra bağlı bulunduğu okula teslim edilerek sonuçlanır. Siz de yıl sonu tatilinizi geçirmek için gideceğiniz adresi bildirmek için hazırlayacağınız bu formu okul ve Milli eğitim bakanlığına teslim edebilirsiniz.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir