Adres Değişikliği Dilekçe Örneği 2017

2

Aynı Vergi Dairesinin Sınırları İçinde Adres Değişikliği Dilekçesi

Genel olarak, nüfus işlemleri ve bu gibi pek çok farklı işlemi, nüfusta kayıtlı olduğumuz adreste bulunan, ilgili kurumlardan yapmak zorunda kalabilmekteyiz. Elbette ki, mevcut olan ikamet adresi, bazı durumlarda farklı bir adrese taşınması gerekebilmektedir. Adres değişikliğini yapmamış ya da bunu nüfus bildirmemiş olan bazı vatandaşlar, adli ve idari merci tarafından yapılmış ya da yapılacak olan tebligatların, adreslerine ulaşmaması hali ile mağduriyet yaşıyorlar. Bunun yanı sıra elbette ki bazı hak kayıpları da mümkün olmaktadır. Bazı dava ve yapılması gereken işlemlerin, tarafına ve adreslerine bildirilse dahi, o adreste ikamet etmediklerinden dolayı hak kayıpları kaçınılmaz oluyor.

Adres bildirimi yapmak zorunlu mu?

Eğer ki kişi, mevcut adresinden, başka bir adrese taşınmış ise, eski adresinin değiştirilmiş olduğunu ilgili birimlere bildirmek ve adres değişikliği yapmak zorundadır. Eğer ki, bu bildirim yapılmaz ise, bazı hak kayıpları ortaya çıkacaktır.

Adresine yapmış olduğu tebliğin, kanunların usullerine göre yapılması ön görülürken, elbette ki adres değişikliğinden dolayı da, yenisini derhal tebliğ yapılmış olan merciye göndermek zorundadır. Kişinin adres değişikliği bildirmemesi halinde, tebliğ, eski adresine gönderilerek, o tarih ise tebliğ tarihi olarak bilinir. Kişi o adreste olmadığından dolayı da, tebliğ tarihi ve tebliğe ulaşmaması dahilinde hak kayıplar meydana gelmiş olur.

Adres Değişikliği Dilekçesi nasıl hazırlanır?

Adres değişikliği yapmak isteyen kişinin, anlaşılır bir dil ile dilekçe hazırlaması gerekmektedir. Son ikamet ettiği ev ya da iş yeri adresinin, tebligata uygun bir şekilde dilekçe de olması gerekirken, açık adresler belirtilmelidir. Bu konuda hazır olan dilekçe şablonlarından bilgi alınabilir.

İşyeri adres değişikliği nasıl yapılır?

İş yeri adresi değişikliği farklı durumları meydana getirebilir. Bağlı olduğunuz vergi dairesinin dışında kalan bir adrese taşımak istiyorsanız, bu durumda vergi dairesi ile de bir iletişim halinde olmanız söz konusu olacaktır.

Ev adres değişikliği dilekçe örneği

Adres Değişikliği Dilekçesi İNDİR

Diğer Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Ücretsiz İndirebilirsiniz!

Paylaş

2
Kimler Neler Demiş?

2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Memet

Lütfen şikayetimi dikkate almanızı rica ediyorum gerçekten kendi evimde rahat duramıyorum o kuyunun sesinden sesimi duymanızı yüce rabimden dilerim. Saygilar

Ahmet orak

Selamun aleykum yeni kanuna gore işkur uzerinden personel alma şarti var ama batman beledyrsinde alinacak 165 ogg icin özel guvenlik şirketine yonlendirme yapiliyo buna mudahalede bulunmanizi rica ediyorum saygilar