Adli Tıp Kurumu Personel İlanı 2018

0

Adli Tıp Kurumu Personel İlanı 2018

Adli Tıp Kurumu 2018 yılı için personel alımı başvurularını başlattı ve bu yıl da yoğun bir ilgi gördü.

Adli Tıp Kurumu Personel İlanı

Adli Tıp Kurumunun resmi internet sitesinde yayımlanan ilana göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/A maddesi uyarınca kadrosunda personel eksikliği bulunan bölümlerine personel istihdamı yapacağını duyurdu. Elektronik ortamda gerçekleştirilen ve yoğun ilgi duyulan iş için yoğun talep şimdiden oluştu.

Başvuru Yapacak Adaylarda Aranan Kriterler

Devlet Personel Başkanlığında yayımlanan ilana göre 8 farklı pozisyona iş alımı yapıldı. Başvuru şartlarında aranan kriterler yayımlanan ilan metninde duyuruldu. İlan metnindeki şartlara uyum sağlamayan adayların başvurularının iptal edileceği açıklandı.

Adli Tıp Kurumu CV Örnekleri ve Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

Başvuru yapacak adayların askerliğini tamamlamış yahut muaf olması, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 1 Ocak 1981 tarihinden sonra doğumlu olması gibi şartların yanında devlet memuru olmasına engel herhangi bir durumun olmaması şartı da arandı. Sözleşmeli personel niteliğine sahip olabilmek adına 2016 KPSS’ YE girmek ve her pozisyon için ilgili puan türünden en az 70 puana sahip olmak da aranan kriterler arasındadır.

Personel Alımı Nasıl Gerçekleşecek

İlgili şartları sağlamış olup sözlü sınava girmeye hak kazanan adaylar, ÖSYM tarafından en yüksekten en düşüğe belirlenmiş olan KPSS puan sıralaması listesine göre öncelikli olarak belirlenecektir. Alımı yapılacak 200 personelin ilgili kadro sayısının 10 katı kadar en yüksek puanlı adaylar sözlü sınava girmeye hak kazanacak.

Adli Tıp Kurumu Personel İlanı 2018 için TIKLAYINIZ

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir