Adli Tıp Kurumu Personel Alımı

0

Adli Tıp Kurumu Personel Alımı

Devlet Personel Bakanlığı’nın resmi olarak yapmış olduğu duyuruya göre; Adli Tıp Kurumu 200 kadar personel alımı yapacak. Tüm pozisyonlar için mutlaka sözlü sınavlar yapılacak. Adli Tıp Kurumu Bakanlığı’nın Bahçelievler – İstanbul’da bulunan merkez binasında yapılacak olan sözlü sınav tarihleri ve genel bilgiler aşağıda verilmiştir.

Yapılacak olan sözlü sınav sonucuna göre yerleştirilmeler sağlanacaktır. 2016 yılı KPSS’ye girmiş olan ve her bir pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan almış olan adayların başvuruları Adli Tıp Kurumu Bakanlığında incelemeye alınacaktır. Öncelikler merkezi sınav yapılacak ve bu sınavdan gerekli puan alan vatandaşlarımız sözlü sınava hak kazanmış sayılacaklar. En yüksek puandan başlanarak her pozisyon için sağlanacak istihdamın 10 karı kadar kişi çağrılıp sözlü sınava tabi tutulacaklardır. Ve sözlü sınavları başarılı geçen kişiler arasından istihdam sağlanacaklar seçilecektir.

Adli Tıp Kurumu CV Örnekleri ve Boş CV Şablonlarına Buradan Ulaşabilirsiniz!

Sınav Başvurusu Genel Şartlar:

  1. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,
  2. Başvuru yapacak olan adayın 35 yaşını bitirmemiş olması. Yani 01 Ocak 1981 ve sonrası doğumlu olmak.
  3. Askerlik ile ilişkisi bulunmaması veya askerlik çağına gelmemiş olması, askerlik çağına gelmiş ise askerlik hizmetini tamamlamış yahut ertelemiş olması ya da yedek sınıfa alınmış olması.
  4. Kanunen herhangi bir suç işlememiş olması.
  5. Görevini devamlı olmak şartı ile devam edebilmesine mani bir rahatsızlığı olmaması,
  6. Adayın kamu haklarından herhangi bir sebeple mahrum bırakılmamış olması,

Yukarıda belirtilen niteliklere sahip adayların İstanbul Bahçelievler’de bulunan Adli Tıp Kurumu Başkanlığı Merkez binasında başvurularını gerçekleştirebilirler. Sözlü sınavlar ise merkezi sınavdan sonra olacaktır.

Adli Tıp Kurumu Personel Alımı için TIKLAYINIZ

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir