Adisyon Görevlisi Ne İş Yapar

0

Adisyon Görevlisi Ne İş Yapar

Günlük hayatımızda garson ve kasa görevlisi kasiyer olarak kullanılan bu ifade farklı kurumlarda adisyon görevlisi olarak da kullanılmaktadır. Adisyon görevlisi kelimesi biraz halk arasında farklı anlaşılabilir ve karşılığı kesin belli olmadığı ne olduğu konusunda sorgulanabilmektedir.

Adisyon görevlisi genel olarak masalardan çıkan hesabın kesilmesi ve ilgili masaların gerekli hizmetlerin götürülmesi gibi işlemlerde çalıştığı bilinmektedir.

Adisyon Görevlisi Ne İş Yapar

Restoran ve kafe gibi alanlardaki müşterilerin aldıkları hizmetlerle ilgilenen adisyon görevlileri bazı mekanlarda kasiyerlik görevini de üstlenmektedirler. Günümüzde özel sektörde böyle bir ayrım çok fazla olmamakla birlikte devlet kurumlarında vardır. Özel sektörde garson olarak geçmekte ve bu kişiler zaman zaman kasiyerlik de yapmaktadır.

Adisyon Görevlisi Görevleri

Müşterinin aldıkları hizmetlerin düzenli olarak not edilmesini ve bu ilgili hizmetlerin garsonlara bildirilmek üzere görev alırlar.

Adisyon Görevlisi Kaç saat çalışır

Günlük 8 saat olmak üzere çalışma koşulları vardır. Bu alanda görev yapan kişiler genel olarak devlet kadrolarında yer almaktadırlar, özel sektörde bu kadar kesin bir ayrım henüz mevcut değildir.

Adisyon Görevlisi Nerelerde çalışır

Devlet kurumlarının kafe ve restoran gibi bölümlerinde görev almaktadırlar. Özellikle büyük kurumların bu pozisyonda personel istihdam ettiği bilinmektedir.

Bu bölümde çalışanlar için aranan özellikler

KPSS den gerekli puanı almış olmak gibi bir temel şartı vardır. KPSS den ilgili puanı sağlayan adaylar için en az lise mezuniyet şartı aranmaktadır. Bu pozisyon için gerekli olan koşul lise mezunu olmaktır.

Adisyon Görevlisi CV Örneklerine Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir