Adalet Bakanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü Mülakat Soruları   

0

Adalet Bakanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü Mülakat Soruları   

Adalet Bakanlığı Yazı İşleri Müdürü Ne İş Yapar?

Davayla ilgili her tür dilekçe ve belgelerin havalesini yapmanın dışında birçok görevi bulunan adalet bakanlığı yazı işleri müdürünün görevleri arasında elinde bulunan belgelerin geri verilmesi gibi işlemlerde yada kabul olmasında belgeyi aslına uygun olarak mühürlemek ve imzalamakta yaptığı görevler arasında yer almaktadır. Verilen tedbir kararlarının uygulanmasını sağlayan yazı işleri müdürünün görevi bunlarla kalmaz. Yargıtay tarafından bozulan kararların karşı tarafa tebliğ edilmesini sağlamak gibi görevleri de bulunmaktadır.

Adalet Bakanlığında Yazı İşleri Müdürü Olmak İçin Ne Okumak Gerekir?  

Yazı işleri müdürü olmak için en az 4 yıllık bir yüksek okul okulundan mezun olmak gerekir. Meslek yüksek okullarının adalet meslek eğitim ön lisans programlarından mezun olunması gerekir.

Adalet Bakanlığı Yazı İşleri Mülakat Aşamaları Nelerdir?

Adalet bakanlığının yazı işleri müdürlüğüne girmek için bazı aşamalardan geçmek gerekmektedir. Mülakat aşamasında sözlü ve yazılı olacak sınavdan 70 ve üzeri puan almak gerekmektedir.

Adalet Bakanlığı Yazı İşleri Müdürü İşe Alım Süreci Nasıl Olur?

Atamalar tarafından yapılmaktadır. En az 4 yıllık yüksek okulu bitiren adaylar memur, veznedar, tebligat memuru, tekniker şoför gibi kadrolarda en az 5 yıl toplam 8 yıl hizmet durumlarının bulunması gerekmektedir. Kadem ilerlemesinden de ceza almamış ve durdurulmamış olması önem taşımaktadır.

Adalet Bakanlığı Yazı İşleri Müdürü Mülakatında Sorulan Sorular

Adalet bakanlığı yazı işleri müdürü çeşitli soruları cevaplayarak yeterli puanı almış olması gerekmektedir. Mülakat sorularından bazıları şunlardır.

  • Kurtuluş savaşın elde edilen zafer ve anlaşmalar. Neler?
  • Üyap açılımı nedir?
  • Mülakatı yapan kurulun ismi
  • Türkiye’nin telefon alan kodu
  • MGK başkanı kimdir?
  • Türkiye’nin en büyük gölü gibi sorular yer almaktadır.

Tüm Mülakat Soruları ve Daha Detaylı Bilgiye Buradan Ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir