Acun ILICALI ÖZGEÇMİŞ

0

Acun ILICALI ÖZGEÇMİŞ

Acun ILICALI Kimdir?

Bilinen ismi ile Acun ILICALI, yapımcı, girişimci ve Türk sunucu olarak ismini duyurmuştur. Bunun yanı sıra Acun Medya kapsamında, kurucu ve yönetim kurulu başkanı olarak görev yapmaktadır. Beraberinde de TOBB genç girişimci kurulu üyesidir.

Acun ILICALI Genel Bilgi

İlknur ve Ergün Ilıcalı’nın ikinci çocuğudur. Anne ve babası Erzurum’un Ilıca ilçesinde dünyaya gelmiştir. Acun ILICALI ise, 1969 yılında 28 Mayıs günü Edirne’ de dünyaya gelmiştir. Ömer CENKER ILICALI ise abisi olurken, babası müteahhit olarak görev yapmakta ve annesi de lisans eğitimi almış olan bir müdür olarak görev yapmaktadır.

2003 ile 2016 yılları arasında eşi olan kişi Zeynep ILICALI olurken, 1988-1993 yılları arasında da SEDA ILICALI ile evli kaldığı bilinmektedir. Çocukları ise 3 tane olurken, Banu, Melisa ve Yasemin ILICALI olarak kayıtlarda yer almaktadır.

Acun ILICALI Eğitim Bilgileri

                İlk ve orta eğitimlerini Edirne’ de almıştır. İstiklal İlköğretim okuluna 5 yaşında başlayan Ilıcalı, lise eğitimimi ise bir kolejde almıştır. Bu kolej ise İstanbul- Kadıköy’ de bulunan ‘’ Maarif Koleji ‘’ olmaktadır. Sonrasında ise Anadolu lisesini bitiren ILICALI, İÜ’ d e İngilizce öğretmenliğini kazanmış olsa da mezun olmadan okul hayatını bitirmiştir.

Acun ILICALI Kariyeri

İlk iş hayatına 1995 yılında atılmış olan ACUN ILICALI, kot sektöründe bir dükkân açsa da başarılı olamamıştır. Sonrasında ise 2005 yılında ACUN MEDYA adında şirketini kurarak, aşağıda yer alan programlarının yapımcısı olarak görev almıştır ve jüri, sunucu olarak ismini tüm ülkeye duyurmuştur.

  • Fear Factor,
  • Survivor,
  • Kızlar- Erkekler,
  • Survivor Türkiye- Yunanistan,
  • Survivor Aslanlar- Kanaryalar,
  • Var mısın yok musun,
  • Devler Ligi,
  • Yetenek Sizsiniz ve Yok Böyle Dans

2014 yılında da kendi kanalında Ütopya isimli bir program başlatarak, 2016 yılında da survivor programı ile yine ismini yenilemiştir. Son olarak ise ses yarışmasında sunucu olarak görev almaktadır.

Acun ILICALI Ödülleri

                Survivor All Star’ın ödülü olarak, Nur Yerlitaş tarafından Altın Kelebek Ödül Töreni’nde ‘’ en iyi yarışma ödülü’’ almıştır. Genel olarak ILICALI hakkında bilgiler bu şekildedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir