Acil Tıp Teknisyeni

0

Acil Tıp Teknisyeni Acil Tıp Teknisyeni Olmak İçin Hangi Bölümü Okumak Gerekir?

Acil tıp teknisyeni  sağlık meslek lisesi veya üniversitelerin sağlık meslek fakülteklerinden mezun olması gerekir.

Acil Tıp Teknisyeni Ne İş Yapar?

Acil tıp teknisyeni ; herhangi bir kaza anında , sel de , yangın da veya buna benzer diğer felaketler de zarar görmüş , yaralanmış insanlara olay anında kalp krizi geçiren , solunum yetmezliği yaşayan veya felç geçirme riski bulunan kişilere ilk müdaheleyi yapan kişilerdir. Acil tıp teknisyeni hastaneler de ,sağlık ocakları gibi kuruluşlar da çalışabilirler fakat bu ortam açık ortamda olabilir. Çalışma saatleri çok düzenli değildir bazı zamanlar da gece nöbetlerine kalabilirler. Aynı zaman da çalışma esnasın da hasta , hasta yakını yada çalıştığı yerin personeli ile direkt muhattap olmaktadır.

Acil Tıp Teknisyeni Çalışma Şartları ve İmkanlarıAcil Tıp Teknisyeni

Çalışma şartları ağır gibi görünse de iş bulma zorluğu yaşamazlar. Çünkü devlet de yada özelde kolaylıkla ücret karşılığı iş bulabilirler.

Çalıştıkları yerler de görevleri ; Her an gelebilecek olan yaralıya müdahele etme ,yaraların pansumanı , kanama geçiren bir hasta varsa kanamasını durdurma , solunum yetmezliği çeken bir hastayı hemen orada müdahelesiniyapmak gibi birçok görevi vardır. Tıp alanında kullanılan alet ve malzemelerin kullanım şartlarını iyi bilmelidir. Herhangi bir olay anında panik yaşamamalıdır. Her zaman hazır bulunmalıdır ve üzerine düşen görevi en iyi şekilde yerine getirmelidir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorumu Siz Yapın!

  Subscribe  
Bildir