7020 Sayılı Kanun Dilekçe Örneği

0

7020 Sayılı Kanun Dilekçesi

Devlet tarafından tahsil edilmesi gereken bazı alacaklar ve vergiler, belirlenmiş kanuna uygun olarak tahsil zamanında, kişi tarafından ödenmesi gerekmektedir. Elbette ki bu durumda ödeme imkânı olmayan tüketici ya da birey, 7020 sayılı kanun ele alınarak, yapılandırmaya gitmek istemektedir. Bunun için de, bir dilekçe örneği hazırlayarak, ilgili birime, yapılandırma yapılmasının istendiği bildirilmesi gerekmektedir. Bu belge, resmi bir istek özelliği taşırken, gerekli olan noktalama işaretlerine ve dilekçe düzenine uyulması esas alınır.

7020 sayılı kanun dilekçe nedir? Neden Yazılır?

‘’ Gelir İdaresi Başkanlığı ‘’ tarafından her hangi bir alacak söz konusu olması halinde, yapılandırmaya ilişkin istek ve durumların, resmi olarak kuruma bildirilmesi için yazılmaktadır. Bu dilekçe, vergi ve SGK borçlarının yapılandırılması için ilgili kuruma yazılması gerekmektedir. Her ne kadar borç ve alacağın bağlı olduğu vergi dairesinde, dilekçe örnekleri sizlerin doldurması üzere, ilgili yetkili tarafından sizlere verilse de, yine de bu konuda web adresimiz üzerinde bulunan arşivden, belge indiriminde bulunabilirsiniz. Üzerinde yer alan taksit bilgileri, hem rakam hem de yazı olarak girilerek, diğer ilgili yerlere de, eksiksiz ve net bilgiler yazılarak, iletişim bilgilerini de doldururken dikkatli olmak tavsiye edilir.

7020 sayılı kanun dilekçesi nasıl yazılır?

Bu dilekçe örneği, hazır bir taslak şeklinde olmasından dolayı, ilgili yerlere, istenilen bilgilerin net ve doğru bir şekilde yazılarak doldurulması mümkündür. En çok dikkat edilmesi gereken nokta ise, iletişim bilgilerin kesin olarak anlaşılır ve okunabilir olduğundan emin olmanız gerekir.

7020 sayılı kanun dilekçe nereye gönderilir?

Bahsedilen bu dilekçe örneği, 7020 sayılı kanun dilekçe örneklerine uygun hazırlanmasından sonra ‘’ Gelir İdaresi Başkanlığı ‘’ resmi kurumun, ilgili birimine teslim edilmesi gerekmektedir. Ödeme emri gelen vergi dairesine, elden teslime dilebilir.

Tüm Dilekçe Örneklerine Buradan Ulaşabilir, Hemen İndirebilirsiniz!

7020 Sayılı Kanun Dilekçe Örneği

7020 Sayılı Kanun Dilekçe Örneği İNDİR

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir