540 Saatlik Özel Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır

0

540 Saatlik Özel Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır

Özel eğitim öğretim öğretmeni yerine 160-540 saatlerinde alınan sertifikalar birçok kişinin ilgisini çekecek cinsten bir sertifika türüdür.

540 Saatlik Özel Eğitim Sertifikası Nedir?

İsminden de anlaşıldığı üzere 540 saati tamamladıktan sonra alınabilinen bir sertifikadır. Özel engeli olan ve belli kriterleri öğrenebilmesi için halk eğitim kursları belli okullarda eğitim görmeleri gerekir. Bu eğitimler içinde ya üniversitelerin belirli bölümlerinden mezun olmak gerekir ya da 540 saatlik özel eğitim sertifikasına sahip olmanız gerekir.

540 Saatlik Özel Eğitim Sertifikası Nasıl Alınır?

540 saatlik özel eğitim sertifikası almak için ilk önce bulunduğunuz ilçenin ya da ilin halk eğitim merkezlerine müracaat etmeniz gerekir ya da il milli eğitim müdürlüğüne de ulaşarak daha kapsamlı ve kesin bilgiler elde edebilirsiniz.

540 Saatlik Özel Eğitim Sertifikasını Almak İçin Gerekli Şartlar Nedir?

Lise veya üniversitede çocuk gelişim okuyanlar, sınıf öğretmenliği okuyanlar, okul öncesi eğitim öğretmenliği okuyanlar, sosyal hizmetler okuyan ve atanma bekleyen herkes 540 saatlik özel eğitim sertifikası alabilirler.

540 Saatlik Özel Eğitim Sertifikasını Almak Ücretli Mi?

540 saatlik özel eğitim sertifikasını özel kurumlardan almak isteyenler kurumun belirlediği ücreti ödeyerek kursa dahil olabilirler kurs sonunda yapılan sınavda başarılı olanlar ise 540 saatlik özel eğitim sertifikasını almaya hak kazanmış olurlar. Devlete ait olan kurumlar ve halk eğitim merkezlerinde bu sertifikayı almak için yapılan kurs genelde ücretsizdir. Kurs sonunda ise özel kurumlarda olduğu gibi sınav yapılır. Sınavda başarılı olan adaylara kurs bitiminde sertifikaları teslim edilir.

540 Saatlik Özel Eğitim Sertifikası Kaç Günde Alınır?

540 saatlik özel eğitim sertifikası adından da anlaşıldığı üzere 540 saati tamamladıktan sonra alınabilecek bir belgedir. Düzenli olarak alınan dersler ile bu süreyi 4 ile 6 ay arasında tamamlayarak sertifikaya sahip olabilirsiniz.

540 Saatlik Özel Eğitim Sertifikasını Almak İçin Yaş Sınırı Var mıdır?

540 saatlik özel eğitim sertifikasını almak için herhangi bir yaş sınırı yoktur. Fakat liseyi veya lise dengi bir okulu, üniversiteyi yada üniversite dengi bir okuldan ve istenen bölümlerden mezun olmak gerekmektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir