2018 Memur Maaş Zam Oranları

0

2018 Memur Maaş Zam Oranları

Memurlar Ne İş Yapar?

Memurlar, devlet kadrosu bağlı olarak devlet daire ya da kurumlarında çalışan personellere verilen adlardır. Çeşitli mevkiler ile göreve başlayan memurlar, kamu personeli olmaktadırlar. Günümüzde birçok sektörde iş aktifliği gösterilen memurluk; emniyet, askeri personel, maliye, öğretmen, mühendis, doktor, vekillik ve devlet kurumlarında çalışan kişiler olmaktadır. Çeşitli rütbe ve mevki farklılıkları da oluşabilmektedir.

Memurların Görevleri Nelerdir?

Devlet güvenceli bir iş olan memurluk için Kamu Personeli Seçme Sınavında, istenen sektörün puan barajının geçilmesi gerekmektedir. İş ve maaş garantisinin sağlandığı devlet memurluğunda çalışma şartlarının iyi olması birçok insanı cezbetmektedir. Devlet memurluklarında yaşanan atamalardan sonra genellikle amirlerin, boşta olan kadro ve bölüme yeni gelen memurun atamasını yapabilir. Devlet memurluğunda birçok iş kolu olduğu için memurlukların görevleri de değişebilir. Polis memurları vatandaşın güvenliğini sağlamak için görevli iken, maliyeden sorumlu olan bir memur birçok muhasebe işlemi ile ilgilenmektedir. Bu nedenle her memurun görevi farklılık göstermektedir.

Memurlar Nerelerde Çalışabilir?

Devlet memurları birçok iş kolunda çalışabilmektedir. Günümüzde devlet memurluğu adı altında emniyet teşkilatı, maliye, defterdarlık, nüfus müdürlükleri, öğretmenlik, mühendislik, doktorluk gibi birçok meslek icra edilebilir.

2018’de Memur Maaş Zam Oranı Nedir?

2018 yılının Ocak ayında devlet memur ve emeklilerin maaş zam oranları yüzde 4 olarak açıklanmıştır. Bunun yanında her kurumun kendi içinde belirlediği bir zam oranı da olabilir.

Diger Mesleklere Dair Tum Maas Bilgilerine Buradan Ulasabilirsiniz!

 

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir