2017’de Yeni Mezunlar Hangi Sektörleri Tercih Ediyor?

0

2017’de birçok yeni mezun adayı hangi sektörü tercih etti? Yeni mezunlar hangi meslekleri seçmeli? Ve nasıl CV hazırlamalılar. Detayları yazıda..

Yeni mezunlar hangi sektörleri tercih ediyor?

Yeni mezunlar meslek seçimi konusunda tedirginlik yaşayabilirler. Bu genel olarak tüm gençlerde görülebiliyor. Yeni mezunların en çok tedirginlik yaşadığı alanlardan biri de iş bulma konusudur. Etkili bir cv hazırlayarak önünüzü açabilirsiniz.

Yeni mezunlar nasıl CV hazırlamalı?

Bu konuda detaylı bir araştırma yapmak, sizin yararınıza olacaktır. CV hazırlamak kolay gibi görünebilir; ancak etkili bir CV hazırlamak sanıldığı kadar da kolay değildir. Bazı konulara dikkat etmek gerekir. Yeni mezunların meslek seçiminde özellikle, sağlık, tekstil, bankacılık ve otomotiv sektörüne ilgi duyduğunu görebiliyoruz. Yapılan bir incelemeye göre de dalında eğitim alanların o mesleği yapma oranları % 10 civarındadır.

Yeni Mezunlar için yardımcı yazılar:

Yeni Mezunlar İş Ararken Nelere Dikkat Etmeli?

2017 yeni mezun cv örnekleri için internette detaylı bir şekilde arama yapabilirsiniz. Örnekleri inceleyerek siz de kendi cv’nizi oluşturabilirsiniz. CV hazırlarken de bazı konulara dikkat etmenizde fayda vardır.

  1. İletişim bilgilerinizi eksiksiz bir şekilde yazmalısınız. İşe alındığınız takdirde, şirketin size direkt olarak ulaşabilmesi gerekir. Size ulaşamaz ise bir sonraki kişi ile bağlantı kuracaktır.
  2. Yeni mezunlar için iş hayatı tüyoları da ayrı bir öneme sahiptir. Bu bilgileri gerek çevrenizden gerek ise internetten arama yaparak edinebilirsiniz.
  3. Meslek seçimi çok önemlidir. Gençler, yeni mezun oldukları zamanlarda net bir şekilde karar veremezler. Kimden ne duyarlar ise, hemen o alana yönelirler. Doğru meslek seçimi de yine bu zamanlarda olur. Bu sebep ile kişi, öncelik olarak kendini iyi tanımalıdır ki, doğru bir meslek seçimi yapabilsin.
Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir