2017 Hemşire Maaşları

0

Hemşire Maaşları Ne Kadar 2017?

Hemşireler Ne iş Yapar?

  • Hemşirenin ilk görevlerindendir gelen hastayı karşılamak ve muayeneye hazırlamak.
  • Hasta bakımını yapar.
  • Acil durumlarda ilk yardım tedavisi yaparlar.
  • Hasta işte yapılması gereken tedaviyi doktorla birlikte uygular ve takibini yapmakla yükümlüdür.
  • Hastaya verilecek ilaçların düzenliliğini ve doğrulunu kontrol eder.
  • Ameliyathane ortamını hazırlar.
  • Ameliyat ekibini yardımcı olmaya çalışır.
  • Hastaların durumları hakkında doktorlara bilgi olması için yazılı rapor tutarlar.
  • Anne çocuk sağlığı ve insanların bulaşıcı hastalıkların korunması gibi benzer durumlarda insanları bilgilendirme görevinde bulunur. Bu hemşirelerin yapmakla yükümlü oldukları en önemli şeydir.

Hemşire nerelerde çalışır?

Doktorların her konuda baş yardımcıları olan doktorlar, hastanın hastalığının takibi sürecinde çok önemli işler yaparlar. Serum bağlanmasından iğne yapılmasına, ateş ölçülmesinin ilaçlarının takibine göre verilmesine kadar en basit görülen işleri bile eksiksiz yaparlar. Basit görünen ama hayati önem taşıyan bir çok iş hemşirelerin elinden geçer. Hastanın sağlık durumunu kontrol edip doktora en doğru bilgiyi vermekle yükümlüdürler.

Hemşireler; özel veya devlet hastanelerinde, sağlık ocaklarında ve özel kliniklerde görev alırlar. Özel ve devlet tercihini kendileri yapmaktadırlar. Buna ek formasyon alırlarsa sağlık meslek liselerinde bazı görevlere getirilirler.

Zamlı hemşire maaşları Temmuz 2017 maaşı ne kadar oldu?

Hemşire maaşları lise ve üniversiteden mezun olmalarına göre değişiklik göstermektedir.

-Liseden Mezun Hemşire Maaşları: Lise mezunu olarak hemşirelik yapan hemşirelerin maaşı 3.313 TL’dir.

-Üniversiteden Mezun  Hemşire Maaşları: Üniversite mezunu hemşireler ise 3.800 TL civarında maaş alırlar. Hemşirelerin ortalama maaş aralığı 2.500- 4.000 TL arasındadır. Her yıl devletten belli bir oranda zam alırlar.

-Özel Sektörde Çalışan Hemşire Maaşları: Özel sektörde çalışan hemşireler iste devlette çalışan hemşirelerden daha düşük maaş almaktadır. Bu maaşın düşüklüğü kıdeme göre de değişiklik göstermektedir. Özelde çalışan bir hemşire yaklaşık olarak 1.800- 3.000 TL arasında maaş almaktadır.

Sizlerde Hemşire olarak görev almak istiyorsanız, işe alım sürecinde sizler için hazırladığımız bu bilgiler sizlere oldukça yardımcı olacak:

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir