Adım Adım CV Hazırlama 2016

0

ADIM ADIM CV HAZIRLAMA

 1. Adım 1: Özgeçmiş Formatı Nasıl Seçilir?
 2. Adım 2: İstenen Özellikleri Nasıl Eklenir?
 3. Adım 3: Özgeçmiş Stilin Nasıl Olmalı?
  • Sayfalar
  • Fontlar
  • Çizgiler
  • Kenar Boşlukları

Başlıyoruz…:))

İlk olarak, özgeçmişin ne olmadığından bahsedelim.

 • Özgeçmiş, iş geçmişinizi barındıran bir günlük değildir.
 • Özgeçmiş, özelliklerinizi barındıran bir giriş değildir.
 • Özgeçmiş, sizin işe alınmanızı sağlamaz.

Özgeçmişin ne olduğunu şu şekilde anlatalım: Sizin bir ürün olduğunuzu varsayarsak, özgeçmişin bir reklam olduğunu düşünebilirsiniz. Sizin amacınız, hitap etmek istediğiniz alıcılara bu ürünün, onların aradıkları ürün olduğunu göstermektir. (Sizin buradaki amacınız gerçek anlamda, başvurduğunuz şirket tarafından, işe alım görüşmesini gerçekleştirmek için görüşmeye çağrılmaktır. ) Bunu başarmak için, ürünü en uygun şekilde süsleyerek alıcıya sunmalısınız. Yani ambalajının ve içerideki ürünün tam onlara göre olduğunu anlatmalısınız. Unutmayın, ambalajsız hiçbir ürün, güçlü etki yaratmaz.

Herkesin bir reklamı olduğunu düşünün! Neden diğerleri sizin ürününüzü alsın? İşte işe alımı gerçekleştirecek kişilerin, bunca ürün ve reklam arasından en doğru, onlara en çok hitap eden ürünü bulmaya çalışmak gibi zor bir görevleri var.

İşe alım personelleri de bunca yanıp, sönen cafcaflı reklamın arasında, en dikkat çekici reklamı ve ürünü bulmaya çalışıyorlar.

Yani tüm bu kalabalıkta önemli olan, senin kendini gösterme ve farkettirmendir başarılı bir cv hazırlamak!

Özgeçmiş yazmadaki ana prensip; orada güçlü ve hızlı prensiplerin olmadığıdır

Bu yazı dizimizde size özgeçmiş hazırlarken izlemeniz gereken yolları ve adımları en kolay şekilde anlatmak olacak. Bu adımlara başlamadan önce şunu not edin: CV hazırlamanın hiçbir sertifikalı adımları veya kursu yoktur. Bizler size işinize yarayacak ve sizi öne çıkaracak en iyi adımlardan bahsedeceğiz. Ancak bunları kullanmak ve size uygun şekilde size ve kariyerinize uyarlamak sizde!

NOT: İlk adım’a sayfanın başından ulaşabilirsiniz!

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir