2016 CV Örnekleri

1

Sizin için Doğru Özgeçmiş Örneğini Nasıl Bulursunuz?

Özgeçmişe Başlamadan önce işinizin gereklerini iyi anlamanız gerekli! Herhangi bir özgeçmiş hazırlamaya gereklilik var mı? Bu, belirli bir iş tanımı için özgeçmişinizi ayarlamak mümkün mü?

Herhangi bir pozisyona uygulamadan önce – iş tanımını okuyun. Bu en önemli kuraldır. Başvurduğunuz firma hakkında bir şeyler okuyun, bir telefon görüşmesi için hazırlanın.

 

2016 Kronolojik özgeçmiş şablonları

Çok katı ve kurumsal bir işiniz mi var? Cevabınız evet ise, Tüm geçmiş tecrübe ve deneyimlerinizi göstermek için kronolojik bir şablon kullanmalısınız.

Kronolojik Özgeçmiş hazırlarken, iş deneyimleriniz ters kronolojik sırayla yer almalı. Yani günümüzden geçmişe. Çoğu çalışan kronolojik CV  çeşidini kullanır.Çünkü kroolojik CV yapısında iş deneyimlerini yazmak ve öne çıkarmak çok kolaydır. Hem de işe başvurduğunuz firmaya daha önce ne kadar çeşitli işler yaptığınızı gösterir.

2016 Fonksiyonel Özgeçmiş Şablonları

Katı ve çok kurumsal bir firmada çalışmıyorsanız, fonksiyonel CV hazırlamanızda fayda var. Ayrıca bir işten diğer işe geçişlerde arada altı aydan fazla bir boşluk varsa bu yapıyı kullanmalısınız. Ayrıca işini tamamen değiştirmek isteyen ve yeni ve farklı iş fırsatları bakan kişiler için fonksiyonel özgeçmiş kullanmak yararlıdır.

Bu alanda beceri ve özelliklerinizi ön plana çıkarırsınız.

2016 Profille Özgeçmiş Şablonları

Bu özgeçmiş şablonu nadiren kullanılır. Profil CV şablonlarının hedefi adayın sahip olduğu becerilerin özetini öne çıkarmaktır.

2016 Hedefli CV Şablonları

Başvurmak istediğiniz meslek ve firma belirli ve net ise. Bu Özgeçmiş şablonunu kullanmanızda fayda var. Öncelikle başvurmak istediğiniz iş ilanının, özelliklerine bakmalı ve anlamalısınız. Sizden neler istenmiş, iyice analiz ettikten sonra, CV’nizi bu isteklere göre düzenlemelisiniz. İŞ ilanında parlatılan noktaları, sizde CV’nizde parlatmalısınız.

Mini Özgeçmiş Şablonları 2016

Bazı yöneticiler uzun uzadıya özgeçmiş okumak incelemek istemezler. Profilinize baktığında bir kaç dakikada sizin hakkınızda bilgi sahibi olmalıdır. Linkedin gibi alanlarda bu yapıyı kullanabilirsiniz. Eğer sizden detaylı CV istenirse, o zaman detaylı CV’nizi gönderirsiniz. Bu nedenle bir kaç farklı CV çeşidi hazırlamalısınız.

Geleneksel Olmayan Özgeçmiş Şablonları 2016

Daha ayartıcı bir iş yapıyorsanız, yada daha farklı bir etki bırakmak istiyorsanız, geleneksel olayan CV çeşidine başvurmalısınız. Örneğin tararımcılar, stilistler, web tasarımcıları, digital marketing yapan adaylar yada digital ile uğraşanlar bu cv çeşidini kullanmalıdır. 2016’da hızla yükselecek olan bu özgeçmiş tipi, sizin farkınızı ortaya koyacaktır!

 

 

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Palyaço Kiralama İzmir

İşe yarar cv örnekleri gibi duruyor.