2015 cv hazırlama teknikleri

0

2015 cv hazırlama teknikleri

2015 cv hazırlama teknikleri

Etkili bir CV aslında sizin reklamınızdır. Karşı taraf sizi hiç görmeden sadece o kağıda bakarak hakkınızda bilgi sahibi olması gerekiyor ve elde ettiği o bilgiler karşılığında sizinle bir görüşme yapması gerekiyor. İşte 2015 CV hazırlama teknikleri;

Öncelikle kendinize kim olduğunuzu sorun

Eğitim bilgileriniz, mezun olduğunuz okullar var ise daha önceki iş tecrübeleriniz, yabancı dil bilgileriniz, hobileriniz. Kısaca sizin kişisel bilgileriniz neler onları kısa bir şekilde paylaşın.

Siz neler yapabilirsiniz?

Daha önceki iş tecrübelerinize göre ya da yapmak istediğiniz işe göre uygun musunuz? O iş için gerçekten yeterli misiniz ya da ileride de bu işi yapabilecek misiniz? Bunları kendinize sorun ve orada bu isteğinizi ve bilgilerinizi kısa bir cümle ile paylaşın. Genelde bunu ön yazı kısmına eklemeniz daha doğru olur.

Gelecekte ne yapmak istiyorsunuz?

Mülakatlarda klasik olarak gelen bir soru vardır. Kendinizi 5 yıl sonra nerede görüyorsunuz? İşte bu soruyu düşünerek gelecek hakkında karar verin. Ve bunu CV nizde mutlaka belirtin.

Tüm bunları yaparken mutlaka kullandığınız üsluba, imla kurallarına dikkat edin. Hazırladıktan sonra CV nizi birkaç kez kontrol edin. CV ye koyacağınız fotoğraf oldukça önemli. Arka fonu düz beyaz, vesikalık fotoğraflar tercihiniz olsun. Bir yerlerden kesip, yandan olan ya da çok eski fotoğraflarınızı kesinlikle paylaşmayın.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir