2014 Uzman Doktor Maaşları Ne Kadar?

0

2014 Uzman Doktor Maaşları Ne Kadar?

2014 Uzman Doktor Maaşları Ne Kadar?

2014 yılı başında memur maaşlarına yapılan zam ile uzman doktor maaşlarında da artış meydana geldi. Pratisyen hekimler başta olmak üzere uzman doktorlar da gerçekleşen zamdan yararlandı. Her uzman doktor derece kademesine ve çalıştığı hizmet yılına göre maaş zammı elde etti. Ayrıca 2014 Ocak ayı itibari ile yapılan zamlarda uzman doktorların 2014 Temmuz ayından itibaren de hangi oranda zam alacağı açıklandı. Şimdi 2014 uzman doktor maaşları ne kadar? daha yakıdan göz atalım.

2014 yılında uzman doktor maaşları ne kadar oldu?

Maaş zammı düzenlemesinde uzman doktorlara Ocak ve Temmuz aylarından itibaren geçerli olmak üzere yılda iki kez zam yapılması kararlaştırıldı. Bu uygulamaya göre ¼ dereceli bir uzman doktor Ocak ayından bu yana ayda 4 bin 43 TL maaş almaya başladı. Temmuz ayından başlamak kaydıyla alacağı maaş ise 4 bin 187 TL olarak belirlendi. Yani Temmuz ayından itibaren bir uzman doktor Ocak ayı maaşına göre 144 TL daha fazla aylık ücret alacak.

Normal bir doktorun ise Ocak ayından itibaren aldığı maaş 3 bin 310 TL, Temmuz ayından sonra alacağı maaş ise 3 bin 456 TL olarak düzenlendi. Tabi bu rakamların 7/1 dereceli doktorlar için olduğunu belirtmekte fayda var.

Uzman doktorların 2014 yılı Ocak ve Temmuz aylarındaki maaş artışlarını aşağıdaki listeden görebilir ve her iki dönemde yapılan zam oranlarını detaylı bir şekilde inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

2

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir