2014 Polis Memuru Maaşı Ne Kadardır?

1

2014 Polis Memuru Maaşı Ne Kadardır?2014 Polis Memuru Maaşı Ne Kadardır?

2014 Ocak ayı itibari ile memur maaşları için yapılan zam açıklandı. Buna göre polis maaşlarında bir önceki yıla belirli oranlarda artışlar meydana geldi. Yapılan zam oranlarında enflasyon farkından yararlanıldı ve buna göre maaşlar 2014 Ocak ayı itibari ile artış gösterdi. Peki, 2014 polis memuru maaşı ne kadardır? daha yakından inceleyelim.

2014 yılında polis memuru maaşları ne kadar oldu?

Polis memurlarına yapılan zamda aile ve çocuklar için ek yardımlar da dahil edildiğinde 2 bin 784 TL’lik bir maaş ortaya çıktı. Zam yapılmadan önce polis memurlarının maaşı 2 bin 650 TL civarlarındaydı. Yüzde 4’lük zammın ardından ise 8/1 derece kademesinde yer alan her polisin maaşı 2 bin 784 TL oldu.

Diğer yandan belirtmek isteriz ki yapılan zam ile maaşlarda meydana gelen artış, polislerin derecelerine göre farklılık göstermektedir. 8/1 derecesinde yer alan bir polis memuru ile 6/1 derecesinde bulunan bir polis aynı maaşı almamaktadır. Maaş oranları hizmet yılı başta olmak üzere polis memurlarının derece kademelerine göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca 2014 Temmuz ayı itibari ile maaşlara yeni bir zam yapılacağı belirtilmektedir. Bu zammın ardından ise 8/1 derecesindeki bir polis memuru 2 bin 929 TL maaşa sahip olacaktır.

Aşağıda yer alan listede bir polis memurunun şu an ve Temmuz ayından itibaren alacağı maaş oranını görebilirsiniz.

Capture

Paylaş

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
raşit deniz

ben zihinsel engelliyim yüzde 50 raporum var bana acil iş lazım