2014 Öğretmen Maaşları Ne Kadardır?

0

2014 Öğretmen Maaşları Ne Kadardır?2014 Öğretmen Maaşları Ne Kadardır?

2014 yılında memur maaşlarına Temmuz ayı zammı yapılmayacağı daha önceden duyurulmuştu. Ancak öğretmenler için Temmuz ayında eğitim ve öğretim hizmetleri tazminatı olarak belirli bir atış oluşturulacağı ifade edilmişti. Bilindiği gibi geçtiğimiz yıl yapılan toplu sözleşme ile devlet memurlarının 2014 yılı için brüt 175 TL zam kararlaştırılmıştı. Bunun yanında öğretmenler için de Ocak ve Temmuz aylarında gerçekleştirilmek üzere eğitim ve öğretim tazminatı artışı yapılması planlanmıştı. Şimdi yapılan bu artışın ardından 2014 öğretmen maaşları ne kadardır? buna bakalım.

2014 yılında öğretmenler ne kadar maaş alacak?

Yapılan eğitim ve öğretim tazminatı zammı ile her öğretmen derece ve hizmet yılına göre 65 TL – 75 TL arasında bir zam alacak. Zam ile maaşlarda meydana gelen artışlarda derece kademesi başta olmak üzere hizmet yılı da etkili olacak. Buna göre ¼ derece kademesine sahip bir öğretmen 75 TL zam alacakken, 9/1 derece kademesindeki öğretmen ise 65 TL zam alacak.

Yazımızın devamında sizler için hazırlamış olduğumuz listede derecelerine ve hizmet yıllarına göre her öğretmenin 2014 yılının ilk yarısında ve 2014 yılının ikinci yarısında aldığı maaşları daha yakından inceleyebilirsiniz. Maaş oranlarına aile yardımı ve asgari geçim indirimi dahil edilmiştir. Ayrıca ek ders ödemeleri dikkate alınmış ve sendika aidatı ve toplu sözleşme ikramiyesi olarak adlandırılan ücretler maaşlara dahil edilmemiştir. 1 Ocak 2008 tarihinden itibaren yapılan sosyal güvenlik kesintileri ise dikkate alınarak maaşlar hesaplanmıştır.

34

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir