2014 Kimyager Maaşı Ne Kadardır?

0

2014 Kimyager Maaşı Ne Kadardır?

2014 Kimyager Maaşı Ne Kadardır?

Kimyager, maddelerin kimyasal nitelikleri ve moleküler yapıları üzerinde değişiklikler yapmaya çalışan ve pek çok kimyasalın üzerinde analizler gerçekleştiren kişidir. Birçok görevi bulunan kimyagerler, iş başında farklı alet ve malzemeler kullanırlar. Çalışma ortamları genelde laboratuarlar olan kimyagerler, kokulu ve sakin bir ortamda görevlerini devam ettirirler. Özel sektörde kendilerine yer bulabildikleri gibi kamu bünyesinde de çalışma hakları vardır. Peki, 2014 kimyager maaşı ne kadardır? daha yakından bakalım.

2014 yılı kimyager maaşları nedir?

2014 yılı Ocak ayı itibari ile yapılan zam düzenlemeleri ile işe yeni başlayan bir kimyagerin maaşı 2292.25 TL’dir. 2014 yılı Ocak ayı zammına göre yeni maaş içerisinde 80.33 TL askeri geçim indirimi yer almaktadır. Ayrıca 2014 yılı Temmuz ayı itibari ile yapılacak yeni zam oranı ile işe yeni başlayacak bir kimyagerin maaşı 2472.62 TL olmuştur. Askeri geçim indirimi oranı ise 96.39 TL olarak belirlenmiştir.

Bu maaşlar kamu bünyesinde çalışmaya başlayan ve 8/1 derece ve kademesinde yer alan bir kimyager memur için geçerlidir. Derece ve kademe değiştikçe maaş oranlarını da aynı şekilde değişim göstermekte ve yani artış meydana gelmektedir.

Kimyager memurları kamu bünyesinde net bir şekilde belirlenmesine rağmen özel sektör için aynı şeyi söylemek mümkün değildir. Çünkü özel sektörde çalışan kimyagerler işe giriş yapmaları sırasında üst düzey yöneticiler ile yapılan anlaşma neticesinde maaşlarını belirlemektedir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir