2014 Hemşire Maaşı Ne Kadardır?

0

2014 Hemşire Maaşı Ne Kadardır?2014 Hemşire Maaşı Ne Kadardır?

Devlet bünyesinde ve sağlık hizmetleri sınıfına dahil olan ebe ve hemşire kadrolarında öğrenim seviyelerine göre personel istihdam edilmektedir. Sağlık bilimleri eğitimi gören personeller istihdam edildikleri kadroya göre değişik oranlarda maaş alırlar. Bunun yanında aylık ücretler hizmet yıl ve derece kademesine göre değişim göstermektedir. Peki, 2014 hemşire maaşı ne kadardır? yakından bakalım.

2014 yılında hemşireler ne kadar maaş almaktadır?

Kamu kurum ve kuruluşlarında ebe ya da hemşire olarak görev yapan personeller, sağlık bilimleri lisansı olmadığı için ek göstergeleri düşüktür. Ek göstergelerin düşük olması ise maaşların ve emekli aylıklarının diğerlerine göre az olmasına neden olmaktadır. Bu nedenle lisans okumak maaşın artış göstermesi adına önemli bir husustur.

Ebe ve hemşirelerin lisans sahibi olması adına Sağlık Bakanlığı ve bazı üniversitelerle imzalanan lisans tamamlama protokolü pek çok ebe ve hemşirenin lisans mezunu olmasını sağlamıştır. Bu konuda Ondokuz Mayıs Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi’ni örnek verebiliriz. 2009 yılında imzalanan protokol ile Ondokuz Mayıs Üniversitesi uzaktan eğitim merkezinde açılan ebelik lisans tamamlama programı 2 yıl içerisinde binlerce ebenin lisans mezunu olmasını sağlamıştır. Aynı şekilde hemşireler için de Atatürk Üniversitesi bünyesinde lisans mezunları verilmiştir.

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz listede ebe ve hemşirelerin 2014 yılı Ocak ayı itibari ile aldığı maaşları hizmet yılı ve derecelerine göre sırasıyla inceleme şansına sahip olabilirsiniz.

2014 yılı ebe ve hemşire maaşları

2

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir