2014 Avukat Maaşı Ne Kadardır?

0

2014 Avukat Maaşı Ne Kadardır?2014 Avukat Maaşı Ne Kadardır?

Türkiye çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak Avukatlık Hizmetleri Sınıfına dahil olan ve Avukat unvanı bulunduran personeller istihdam etmektedir. Avukatlık unvanı ile devlet bünyesinde görev yapan personeller derecelerine ve hizmet yıllarına göre maaş almaktadır. Yapılan yeni düzenlemeler ile 2014 yılı avukatlık maaşları değişmiştir. Şimdi 2014 avukat maaşı ne kadardır? detaylı bir şekilde inceleyelim.

2014 yılında avukatlar ne kadar maaş almaktadır?

Avukatların aldıkları maaş hizmet yılları ve derece kademelerine oranla değişiklik gösterir. Bunun yanında her avukat 10 bin gösterge rakamının memur maaşlarına uygulandığı katsayı ile çarpılması sonucunda elde edilen aylık brüt tutarının 12 katına kadar vekalet ücreti almaktadır. Yıl içerisinde bir avukatın vekalet ücretinin 25 bin TL dolaylarına kadar çıktığını söylemek mümkündür.

Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumuz avukat maaşları listesi hizmet yıllarına ve derecelerine göre değişim göstermektedir. ¼ derecesinden 9/3 derecesine kadar avukatların aldığı maaşları görmek mümkündür. Derece sayısı arttıkça maaşların da artış gösterdiğini görebilirsiniz. Ayrıca hazırlanan listede avukatlar tarafından yıl içerisinden alınan vekalet ücretleri aylık maaşlara dahil edilmemiştir. Bunun yanı sıra listede yer alan maaşlar aile yardımı, asgari geçim indirimi ve bekar ve çocuksuz personele göre değerlendirilmiştir. 5 yıl ve daha az yıl hizmet eden personellerin göreve başlamaları ardından gerçekleşen sosyal güvenlik kesintileri de maaşlarda yer almaktadır.

2014 Yılı avukat maaşları

567

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir