2014 Araştırma Görevlisi Maaşı Ne Kadardır?

0
2014 Araştırma Görevlisi Maaşı Ne Kadardır?

2014 Araştırma Görevlisi Maaşı Ne Kadardır?

2014 Araştırma Görevlisi Maaşı Ne Kadardır?

2014 yılı Ocak ayı itibari ile kamuda çalışanlara yapılan zamla akademik personellerin de maaşları belli oldu. 1 Ocak 2014 tarihinden itibaren geçerli olan yeni maaşlar, akademik personeller için 15 Ocak 2014 tarihinde belirlendi. Peki, 2014 araştırma görevlisi maaşı ne kadardır? daha yakından bakalım.

2014 yılı araştırma görevlisi maaşı nedir?

Akademik personellerin 2014 yılı itibari ile maaşlarına taban aylıkta brüt olarak 175 TL’lik bir artış yapıldı. Yapılan artış asgari geçim indirimindeki artış başta olmak üzere enflasyon farkı zammı nedeniyle meydana gelen artışa bağlı olarak yükseliş gösterdi. Ancak şunu söylemekte fayda var ki yapılan yeni zam 15 Ocak 2014 tarihinden itibaren geçerli olacağı için 1 Ocak – 14 Ocak tarihleri arasındaki maaş farkları ayrıca ödenecek.

Araştırma görevlilerinde olduğu gibi diğer akademik personellerinde maaşlarında aynı şekilde değişiklikler oldu. Bahsettiğimiz akademik personeller arasında rektör, profesör, doçent, yardımcı doçent, uzman ve okutman gibi personeller yer alıyor.

2014 Ocak ayı itibari ile yapılan maaş artışlarının Temmuz ayında da yapılması bekleniyor. Aşağıda sizler için hazırlamış olduğumu akademik personel maaş listesinde derece kademesine ve hizmet yılına göre her akademik personelin 2014 Ocak ayından itibaren aldıkları maaşları detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Ayrıca eğitim öğretim ödeneği, aile yardımı ve asgari geçim indirimleri gibi ek gelirlerin akademik personel aylık ücretlerine dahil edildiklerini söylemekte fayda var.

8

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir