2 Yıllık Çocuk Gelişimi Mezunları

0

2 Yıllık Çocuk Gelişimi Mezunları

2 Yıllık Çocuk Gelişimi Mezunları Ne İş Yapar?

İş bulma imkanı bakımından en popüler mesleklerdendir. Devlet kurumlarında ve özel sektörde çalışma imkanına sahiptirler. Ayrıca 2 senelik çocuk gelişimi mezunları Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı çatısı altındaki kurumlarda, Milli Eğitim Bakanlığı ve Çocuk Esirgeme Kurumlarında, Rehberlik ve Araştırma Kurumlarında, Halk Eğitim Merkezinde, Sağlık Bakanlığının ihtiyacı olan birimlerde, devlet üniversitelerinde ve üniversite hastanelerinde, anaokulu, kreş ve çocuk yuvalarında aynı zamanda kadrolu olarak ilkokulların ana sınıflarında olmak üzere birçok kurumda çalışabilirler.

2 Yıllık Çocuk Gelişimi Mezunları Görevleri Nelerdir?

Çocuk gelişimi mezunları kreşlerde, çocuk yuvalarında ve anaokullarında, yetiştirme yurtları gibi kuruluşlarda çocuklara ablalık yaparlar. Çocukların ihtiyaçlarını karşılar onlara yardımcı olurlar.

2 Yıllık Çocuk Gelişimi Mezunları Kaç Saat Çalışır?

Çocuk gelişimi mezunlarının çalışma saatleri çalıştıkları kuruma göre değişiklik gösterir. Kreşlerde tam zamanlı olarak da çalışılabilir ya da part time olarak çeşitli çocuk yuvalarında çalışabilirler.

2 Yıllık Çocuk Gelişimi Mezunları Nerelerde Çalışır?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bağlı olan okullarda öğretmenlik yapabilirler. Kreşlerde, bakım evlerinde ve özel yuvalarda çocuk gelişim uzmanı olarak çalışabilirler. Aynı zamanda özel anaokullarında ve okul öncesi eğitimi veren özel kurumlarda çalışabilirler.

2 Yıllık Çocuk Gelişimi Mezunlarında Bulunan Özellikler?

Çocuk gelişimi okuyan kişilerin çocuklarla iyi anlaşması, sabırlı, sevgili olması gerekmektedir. Merhametli, duyarlı kişiler  bu bölümü okumalıdır.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir