15 Günlük Maaş Farkı Ne Zaman Yatacak?

0

Memurların 14 Günlük Maaş Farkı Ne Kadar Olacak?

Maaşların artması nedeniyle memurlara 14 günlük maaş farkı yatırılacak. Devlet memurlarının maaşına 1 Temmuzdan itibaren &6,92’lik bir artış yapıldı. Memurlar zamlı ilk maaşlarını 15 Temmuz tarihinde alacaklar. 1- 14 Temmuz döneminde maaşlar memurlara tekrar ödenecek.

Maaş artışından kaynaklı 14 günlük hesapta, toplu sözleşme ikramiyesinde artış, aile yardımı ödeneğindeki artış, emekli primi kesintisindeki artış, sendika aidatındaki artış ile asgari geçim indirimleri dikkate pek alınmamaktadır.

14 Günlük Maaş Farkı Ne Zaman Yatacak?14 günlük maaş farkları ortalama ne kadar?

Maaş farkları en yüksek olarak doktorlardan başlayıp 164 TL ile en düşük maaş farkı ise hizmetlilerde olup 66 TL’dir. Bu fark çalıştıkları yıla göre farklılık gösterebilir. 25 yıllık doktor 14 günlük maaş farkıyla 164 TL almaktadır. Öğretmenler 25 TL, mühendis 143 TL, hemşire 113 TL, polis memuru 124 TL, Memur 96 TL, Tekniker 83 TL, Ekonomist 96 TL, Veteriner 142 TL, Avukat 134 TL, Şube müdürü 137 TL ile 14 günlük maaş farklarını almış olacaktır.

Maaş Farkları Nasıl hesaplanır?

Maaş artışları farklı şekillerde hesaplanabilir. Yapılacak araştırmalarda 14 günlük maaş farkının nasıl hesaplanacağı görülecektir. Eğer nasıl hesaplanacağı bilinmiyorsa ilgili kurumlardan yardım alınabilir.

Ohal kapsamında bulunulduğu için birçok işlem gecikmeli yapıldığı için 14 günlük maaş farkının yatırılması da gecikmeli olabilir bu nedenle tam bir tarih verilemez. Aynı zamanda bulunulan şehirlere ve ilçelere göre 14 günlük maaş farkının yatması farklılık gösterebilir. Bazı yerlerde çoktan yatmışken bazı yerlerde henüz yatmamış olduğu görülür. Eğer çevrenizdeki insanların yatmış da sizin 14 günlük maaş farkınız yatmamış ise bunu idareye bildirmeniz gerekir. Bir aksilik veya aksaklık varsa idarenin bunu bir an önce çözmesi gerekir.

Paylaş

Kimler Neler Demiş?

  Subscribe  
Bildir